Portfolio

Tablice Pamięci

Get it on Google Play Get it on App Store

 

CODEAGENCY z dumą prezentuje aplikację mobilną „Tablice Pamięci”. Niezastąpione narzędzie, które pomoże Ci zyskać łatwy dostęp do kart naszej wspólnej historii.

 

Czas drugiej wojny światowej to bohaterstwo i męczeństwo nie tylko żołnierzy ale również ludności cywilnej. Artysta rzeźbiarz Karol Tchorek w 1949 r. wygrał konkurs na projekt tablicy upamiętniającej miejsca walki i śmierci ludności cywilnej w całej Warszawie. Tablice pamięci jego autorstwa, stawiano w miejscach krzyży i prowizorycznych tabliczek wnoszonych przez mieszkańców powracających do zburzonej stolicy, chcących oddać cześć poległym i zamordowanym rodakom. W późniejszych latach jednak wiele z nich zniknęło z mapy miasta.

 

Fundacja PGE Energia Ciepła przystąpiła do projektu, którego celem jest zabezpieczenie, udokumentowanie i oznaczenie miejsc, w których zachowały się oryginalne tablice oraz odbudowa tablic w miejscach gdzie nie przetrwały do dziś.

 

CODEAGENCY urzeczywistniła wizję fundacji. Przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy dla Ciebie projekt strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Dzięki nim poznasz założenia projektu „Tablice Pamięci” oraz zaznajomisz się z mapą, na której oznaczyliśmy wszystkie miejsca w Warszawie gdzie znajdują się tablice upamiętniające wydarzenia II wojny światowej.

 

Tablice Pamięci 1

 

Pobierając aplikację:

– dowiesz się co aktualnie dzieje się w projekcie „Tablice Pamięci”

– poznasz historię powstawania oryginalnych tablic

– na interaktywnej mapie zobaczysz gdzie znajdują się tablice i poznasz historię, o której mają nam przypominać

– czytnik kodów QR umożliwi Tobie poznanie historii miejsca, w którym się znajdujesz (każda tablica ma przypisany kod QR).

– na stronie internetowej tablicepamieci.pl znajdziesz bibliotekę multimediów oraz materiałów edukacyjnych.

 

Historia to nierozerwalny element naszego życia. Cyprian Kamil Norwid: pisał: „Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej”. Każdy człowiek tworzy historię i jest za nią odpowiedzialny.

 

Pamiętajmy i dajmy nadzieję pamięci.

 

Info

10 grudnia, 2019
społeczność
Fundacja PGE Energia Ciepła